POUCZENIE O KORZYSTANIU Z PRAWA ODSTĄPIENIA KONSUMENTA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ I UMOWY ZAWARTEJ POZA LOKALEM PRZEDSIĘBIORCY
1. Prawo odstąpienia od umowy
Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy bez podania przyczyny w terminie 14 dni, jeżeli weszli Państwo w posiadanie wszystkich części zamówionego produktu lub wskazana przez Państwa osoba trzecia inna niż przewoźnik lub jeżeli:
- produkty zamówione przez Konsumenta w jednym zamówieniu dostarczane są osobno, w momencie odbioru produktu, który został dostarczony jako ostatni,
- jeżeli towar dostarczany jest w kilku częściach lub kawałkach – w chwili objęcia w posiadanie ostatniej części lub kawałka,
- dostawa towaru odbywa się wielokrotnie w określonym przedziale czasowym, od momentu otrzymania pierwszego towaru.
A jeżeli udzieliliśmy Ci informacji zgodnie z § 15 ust. 1 lit. f) ustawy nr 108/2024 Dz.U. dopiero później, jednak nie później niż 12 miesięcy od rozpoczęcia okresu odstąpienia zgodnie z § 20 ust. 1 ustawy nr 108/2024 Dz.U., możesz odstąpić od umowy zawartej na odległość lub umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa przedsiębiorcy w ciągu 14 dni od dnia, w którym dodatkowo spełniliśmy obowiązek informacyjny, jeżeli okres zgodnie z § 20 ust. 1 lit. a) ustawy nr 108/2024 Dz.U.
Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy , lub:
- w przypadku dostawy wielu produktów zamówionych przez Ciebie w jednym zamówieniu osobno: „Ty lub wyznaczona przez Ciebie osoba trzecia, inna niż przewoźnik, odbierze dostawę towarów, które zostały dostarczone jako ostatnie”.
- w przypadku dostawy towarów składających się z kilku części: „gdy Ty lub wskazana przez Ciebie osoba trzecia inna niż przewoźnik obejmie w posiadanie ostatnią część towaru”.
Korzystając z prawa odstąpienia od umowy, musisz poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia, na przykład pocztą elektroniczną na adres info@sentop.sk lub za pośrednictwem WhatsApp na numer: +421 940 609 415
W tym celu możesz skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, który Ci udostępniliśmy lub wysłaliśmy, ale jego użycie nie jest obowiązkowe. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz również wypełnić i przesłać wzór formularza odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie o odstąpieniu drogą elektroniczną za pośrednictwem naszej strony internetowej: www.sentop.sk, tel.: +421 940 609 415, e-mail: info@sentop.sk . Jeśli skorzystasz z tej opcji, niezwłocznie potwierdzimy otrzymanie Twojego odstąpienia na trwałym nośniku (np. e-mailem). Okres odstąpienia jest zachowany, jeśli wyślesz powiadomienie o wykonaniu prawa odstąpienia przed upływem okresu odstąpienia.
2. Skutki odstąpienia od umowy
Po odstąpieniu od umowy zwrócimy Ci wszystkie dokonane przez Ciebie płatności w związku z zawarciem umowy, w tym koszty dostarczenia Ci towaru. Nie dotyczy to dodatkowych kosztów, jeśli wybrałeś inny sposób dostawy niż najtańszy standardowy sposób dostawy oferowany przez nas. Zwrot płatności zostanie Ci zwrócony nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez nas Twojego powiadomienia o odstąpieniu od niniejszej umowy. Zwrot zostanie dokonany przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użyłeś do zapłaty, chyba że wyraźnie zgodziłeś się na inny sposób płatności, bez pobierania żadnych dodatkowych opłat.
Możemy czekać, aż towary zostaną zwrócone na nasz adres lub aż dostarczysz dowód, że odesłałeś towary, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Odeślij towary do nas lub przynieś je na nasz adres lub przekaż je upoważnionej osobie (jeśli upoważniłeś konkretną osobę do odbioru towarów, podaj jej imię i nazwisko oraz adres) nie później niż 14 dni od daty, w której skorzystałeś z prawa odstąpienia od umowy. Okres uważa się za dotrzymany, jeśli odeślesz towary przed upływem 14-dniowego okresu.
Ponoszą Państwo bezpośrednie koszty zwrotu towaru.
Odpowiadasz wyłącznie za jakiekolwiek zmniejszenie wartości towarów wynikające z obchodzenia się z nimi w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonalności towarów.